Nils Palmgren bok om Wilhelm Kåge

721351

WILHELM KÅGE I BIBLIOFILUTGÅVA. PALMGREN, NILS. Wilhelm Kåge. Konstnär och hantverkare. Stockholm, Nordisk Rotogravyr, signerad och numrerad aktstudie i djuptryck på japanskt rispapper. Illustrerad. Inklistrade färgillustrationer, gulddekorerat skinnband och med kasett

Tryckt i en upplaga om 100 numrerade exemplar. Detta är nummer 77, tryckt för Folke Settergren.

Smärre slitage

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Budhistorik (10 bud)
5508970
2 400
5518180
5508970
1 800
5508657
1 700
5507315
1 600

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.