Sebastian Münster karta 1500-tal

721349

MÜNSTER SEBASTIAN, 1500-talets mitt, ur La Cosmographie, handkolorerad, bladmått 9,5x13,4 cm

Fläckar

Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser

Fack 23

Budhistorik (19 bud)
5515857
5516997
5515857
1 900
5515829
1 800
5515104
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.