Byst

721342

BYST, 1800-tal, mansfigur, marmor, märkt W. Carter. S.C. 1871., höjd 86, 56x28 cm, piedestal i gips, 1900-tal, medföljer höjd ca 88 cm

Ytslitage, sockel med lagning

Konst, Skulpturer

Rum 2

Byst

Budhistorik (1 bud)

5515627
2020-01-12 18:48:21

2020-01-13 kl 10:48
Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.