Bulle Pantent bordspendyl 1900-tal

721297

BULLE PATENT, bordsur, 1920-tal, patenterad 1920 av Maurice Favre-Bulle, Frankrike, batteridrivet verk av mässing, urtavla med arabiska siffror, svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor, höjd inkl kupa 38 cm
PROVENIENS: Stopalo

Klockor/Ur, Stopalo

Budhistorik (5 bud)
5515371
1 400
5508291
5508290
5505942
5505061

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.