Takampel empirestil

721293

TAKAMPEL, 1800-talets slut, empirestil, stomme i mässing, för 6 ljus samt sparljus, behängd med olikslipade prismor, blå skål, höjd ca 60, diameter 50 cm
PROVENIENS: Stopalo

Renoverad och kompletterad

Belysning, Ljuskronor, Stopalo

Visas på begäran

Takampel empirestil

Budhistorik (18 bud)
5515099
5515094
2 800
5515088
2 600
5515087
2 400
5515075

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.