Ljuskrona gustaviansk stil

721292

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, för 6 ljus samt sparljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, blå skål, ringen med dekor av lejonmaskaroner, höjd ca 93, diameter 66 cm
PROVENIENS: Stopalo

Delvis äldre delar

Belysning, Ljuskronor, Stopalo

Rum 2

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (30 bud)
5514684
8 000
5514795
7 800
5514684
7 600
5514780
7 400
5514684
6 200

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.