Bordslampa art déco / jugend mässing marmor brons

721236

BORDSLAMPA, 1920/30-tal, art déco / jugend, sockel av marmor samt brons, dansande kvinna i brons, två pelare i mässing med dekor av akantusblad, två ljuskällor, pliserad avlång skärm (original), höjd inkl. knopp ca 55, bredd exkl. skärm ca 22, sockelns djup 9 cm

Smärre slitage, sliten skärm, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor

Hylla 5

Budhistorik (15 bud)
5515118
3 200
5515178
3 200
5515118
5514804
2 400
5514651

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.