Ampel 1800-tal

721227

TAKARMATUR, oscariansk, bronserad metall samt porslin, för 6 st ljus, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 71, diameter ca 46 cm, 5+1 ljusmanschetter medföljer

Ombyggd fotogenlampa, prismor saknas, slitage

Belysning, Taklampor

Rum 11

Ampel 1800-tal

Budhistorik (19 bud)
5517010
2 600
5516308
2 400
5517006
5516308
1 800
5517004
1 700

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.