Buddha

721176

FIGURIN, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, sittande buddha, polykrom dekor, med två märkningar undertill, höjd 16,5 cm.

Sedvanligt ytslitage.

Orientaliskt, Porslin

Buddha

Budhistorik (1 bud)

5527616
2020-01-17 02:49:57

2020-01-17 kl 10:39
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.