Ljuskrona i rokokostil

721165

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, 6 ljusarmar, behängd med lövprismor och margueriter, fasettslipat stamglas, delvis rökfärgade, stomme i mässing, elektirifierad, höjd ca 80, diamater ca 50 cm

Renoveringsbehov, prismor samt spröt sitter något löst, saknas 1 prisma, enstaka nagg kring prismor förekommer, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Ändringar/tillägg
glaskula finns att hämta i kundtjänst

Belysning, Taklampor

Rum 15

Ljuskrona i rokokostil

Budhistorik (24 bud)
5513058
1 900
5512789
1 800
5512979
1 800
5512789
1 700
5512976
1 600

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.