Kabinettskåp

721114

KABINETTSKÅP på benställning, 1700-tal, barock, fanerad med bl.a. valnöt, intarisadekor, förgyllda beslag, inredning med lådor, höjd ca 159, 108x49,5 cm

Omfattande skador i form av listerborta, fanérbitar borta, sprickor, större och mindre stötmärken, den vänstra luckan sitter lös, nyckel saknas, nyckelskylt på benställningen saknas, senare skiva/topdel och lås

Möbler, Skåp, byråer

Kabinettskåp

Budhistorik (34 bud)
5513507
6 400
5513505
6 200
5513496
6 000
5513503
6 000
5513496
5 800

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.