Fållbänk kökssoffa

721106

FÅLLBÄNK / KÖKSSOFFA, 1800-tal, stomme i furu, avtagbart lock, klädd i William Morris linnetyg "Bramble" formgiven av Kate Faulkner 1879, längd 184,5, bredd 53, rygghöjd ca 75, sitthöjd ca 58 cm

Åldersrelaterat slitage, ny tagelstopning inkl. sadeljord och resårer

Möbler, Soffor

Rum 11

Fållbänk kökssoffa

Budhistorik (24 bud)
5509569
5 400
5509559
5 200
5509553
5 000
5509556
5 000
5509553
4 600

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.