Orientmatta Täbriz

721061

ORIENTMATTA, Täbriz, semiantik, persisk, nordväst, signerad Rabij, ca 386x307 cm

Smärre slitage, smärre smuts

Mattor/Textilier

Hylla 11

Orientmatta Täbriz

Budhistorik (3 bud)

5507781
6 200
5504063
6 000
5501430

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.