Bricka

721056

BRICKA, Japan 1800/1900-tal, figuralt motiv med bl a barn som flyger drake, stämpladf i relief på baksidan, lackarbete, ca 40x51 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Tema

Bricka

Budhistorik

2020-01-09 kl 17:32
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.