Ikon

721051

IKON, frambärandet av Jesusbarnet i templet, St. Petersburg. 1800-tal, med Jungfru Maria, S:t Josef, S:t Symeon och S:t Anna, tempera och olja, samt förgyllning på pannå, ca 69 x 37 cm

Färg och krederingsbortfall i fogarna, retuscher, slitage

Diverse, Tema

Ikon

Budhistorik (7 bud)
5509378
2 600
5506257
2 400
5506256
5503861
600
5502379

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.