Ikon

721050

IKON, Det allseende ögat, Centrala Ryssland, 1800-talets slut, tempera och olja, samt förgyllning på pannå, ca 30 x 26 cm

Omfattande bortfall av kredring och färg i kanterna, krackelyr, resningar, slitager

Diverse, Rysk konst och konsthantverk, Tema

Monter 6

Ikon

Budhistorik (14 bud)
5508794
2 800
5508792
2 600
5508785
2 400
5508789
2 400
5508785

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.