Skulptur "Grubbel" av Johan Runer

721036

JOHAN RUNER (1861-1945): Skulptur "Grubbel", signerad J Runer och daterad -13, gjutarstämpel Otte Meyer, sockel av svärtat trä, total höjd inklusive sockel ca 34 cm

Sockel med visst slitage

Konst, Skulpturer

Linnégatan 21, Norrköping

Skulptur

Budhistorik (6 bud)
5508125
3 400
5508124
2 800
5507477
2 600
5500983
2 400
5500888

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 300 kr.