Ljuskrona

721012

LJUSKRONA, rokokostil, tidigt 1900-tal. 6 ljuspunkter och 6 ljusarmar, stomme i brons, klar och rökfärgade prismor, höjd ca 88, diameter 50 cm

Glashöljet överst är trasigt, slitage, funktionen garnteras ej

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona

Budhistorik (11 bud)
5508146
5506601
3 800
5506520
3 600
5502012
3 400
5506519
3 400

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.