Bordslampa 1900-tal

720992

BORDSLAMPA, 1930/40-tal, mässing samt lackerad skärm, stomme i trä, höjd ca 50, skärmens diameter ca 37,5 cm

Bruksslitage, fot med buckla, färgbortfall

Belysning, Bordslampor

Rum 7

Bordslampa 1900-tal

Budhistorik (13 bud)
5508760
1 700
5508155
1 600
5508759
5508155
1 400
5507496
1 300

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.