Vaser Kina 1900-tal

720979

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, famille verte, kvadratisk form, dekor av vattenlotus, krysantemum, pioner samt prunus i emaljfärger och sepia, botten med Kangxis sex karaktärers märke, höjd ca 51 cm

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Vaser Kina 1900-tal

Budhistorik (11 bud)
5511493
3 200
5510816
5510041
2 800
5510026
2 600
5509981
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.