Stolar

720955

STOLAR (2) 1 par, rokokostil, 1800-tal, den ena stolen är brännstämplad med namnet WALL samt vad som ser ut att var en bildhuggarklubba, enklare skuren dekor, senare bemålning, stoppade dynor med textil klädsel, sitthöjd ca 50, högsta höjd 100 cm

Renoverade, den ena något lös i fogarna, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Stolar

Hylla 9

Stolar

Budhistorik (26 bud)
5507253
5507250
3 800
5507252
3 800
5507250
3 600
5507239
3 400

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.