Cremekoppar Kina 1700-tal

720922

CREMEKOPPAR, 6+1 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått samt famille rose, höjd ca 8 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Cremekoppar Kina 1700-tal

Budhistorik (21 bud)
5510473
3 200
5510477
5510473
2 800
5510476
2 600
5510473
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.