Stolar 1 par

720910

STOLAR, 1 par, rokoko, 1700-talets andra hälft, målade, skuren dekor, genombrutna balusterformade ryggbrickor, svängda kopplade ben, lösa stoppade sitsar, sittshöjd 44/46 cm.

Åldersrelaterat slitage, sprickor, renoverade och kompletterade, senar klädsel samt målning.

Möbler, Stolar

Geijersgatan 14, Göteborg

Stolar 1 par

Budhistorik (20 bud)
5536089
6 200
5536114
6 200
5536089
6 000
5536101
6 000
5536089
5 800

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.