Gösta Idås oljemålning

720875

GÖSTA IDÅS (1912-1996): Motiv med konfirmationståg, signerad 47, olja på pannå, ca 120x59 cm

Proveniens. Målningen har gått i arv från konstnären ner nuvarande ägaren

Smärre färgbortfall,

Rum 2

Gösta Idås oljemålning

Budhistorik (7 bud)
5506920
5506918
900
5506917
500
5506916
450
5506915

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.