Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

720873

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion i emaljfärger och järnoxid, diameter ca 22 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Budhistorik (20 bud)
5511451
1 600
5508937
5511441
1 400
5508937
1 300
5511439

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.