Karmstolar

720864

KARMSTOLAR (2), 1 par, s k Gripsholmsmodell, 1800-tal, bemålade (senare) plymåer med textil klädsel, sitthöjd ca 43 samt högsta höjd 92 cm

Renoverade, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Stolar

Rum 12

Karmstolar

Budhistorik (47 bud)
5507608
16 000
5507610
15 500
5507608
14 500
5507609
14 000
5507608
13 500

Slutpris SEK:
16 000
1 533 EUR, 1 800 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.