Fåtölj Pernilla 69

720857

BRUNO MATHSSON, fåtölj, modell Pernilla 69, stomme i formböjd bok, bärväv i kanvas och dyna i läder, brännmärkt Bruno Mathsson by Dux, sitthöjd ca 27 cm, bredd ca 85 cm, höjd ca 95 cm

Senare infärgad dyna, ojämn infärgning, stomme med bruksslitage så som repor och märken, bärväv med fläckar efter infärgning

Möbler, Fåtöljer

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Fåtölj Pernilla 69

Budhistorik (9 bud)
5507096
5506655
5506653
5506371
1 400
5504942
1 300

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.