Vas och skål Carl-Harry Stålhane Designhuset

720851

CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990), vas och skål, Rörstrand respektive Designhuset 1970-/80-tal, stengods, unika, svart och brun respekive gråbrun glasyr, signerade R SWEDEN CH Stålhane (egenhändig signatur) 2419 respektive S D5 Stålhane (egenhändig signatur), höjd 6 och 7, skålens diameter 15 cm

Keramik/Porslin, Design, Tema

Budhistorik (7 bud)
5515218
650
5508599
600
5508404
550
5506905
450
5506874

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.