Vas och bordslampfot Josef Ekberg

720840

JOSEF EKBERG, bordslampfot, vas, signerade Josef Ekberg Gustafsberg 1917, sgrafitto, höjd 30 resp. 28 cm

Slitage, vas med mynningssprickor

Belysning, Bordslampor

Rum 7, Hylla 9

Budhistorik (11 bud)
5505236
5504391
5503513
1 900
5504389
1 900
5503513
1 800

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.