Golvlampa

720831

GOLVLAMPA, 1950-tal, sannolikt Hans Bergström, märkt ASEA, numrerad 741148, teak, mässing, ballongskärm, höjd inkl. skärm 158 cm

Smärre slitage, möjligtvis senare skärm, fungerar vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Golvlampor

Rum 15

Golvlampa

Budhistorik (34 bud)
5511272
5 400
5510004
5 200
5511006
5 200
5510004
5 000
5511004
4 800

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.