Ljuskrona 1800-tal

720825

LJUSKRONA, 1800-talets slut, nyrokoko, 8-armad, bronserad, dekor av bl a blad, fasettslipade prismor, höjd ca 80 cm

Slitage, lösa delar medföljer

Ändringar/tillägg
Lösa delar medföljer, avhämtas i Utlämningen

Belysning, Ljuskronor

Rum 4

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
5508461
5508509
1 400
5508461
1 300
5508508
5508461

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.