Hästar

720820

FIRURER, "Tanghästar", sancaiglaserat lergods, Kina, 1900-tal, höjd ca 22 cm respektive 50 cm

stor häst med svans avslagen, lilla hästen med naggar på sockel

Orientaliskt, Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Hästar

Budhistorik (2 bud)

5534041
1 600
5525075

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.