Pilgrimskrus Kina

720817

PILGRIMSKRUS, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, märkt i botten, höjd ca 26 cm

Äldre lagningar av glasyrmistor på liv

Orientaliskt, Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Pilgrimskrus Kina

Budhistorik (12 bud)
5542257
5542241
1 400
5542240
1 300
5542239
5542238

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.