Väggur nyrenässans

720812

VÄGGUR, nyrenässans, Märkt "Gustav Steinert, Freiburg Schl No 294", fanerat med valnöt, mörkbetsade dekordelar, krönande örn, nyckel, pendel, 1 par lod, mått 130x43x18 cm

Repor efter pendel, ett lod med bucklor, ej funktionstestad

Klockor/Ur

Geijersgatan 14, Göteborg

Väggur nyrenässans

Budhistorik (8 bud)
5529659
600
5529657
550
5526761
500
5529656
500
5526761
450

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.