Bordspendyl

720798

BORDSPENDYL, nyrokoko, sent 1800-tal, bronserad, rik delvis genombruten dekor av akantus, urtavla med emaljerade romerska siffror, höjd 30 cm., pendel och nyckel medföljer.

Bruksslitage, saknar bakstycke, lagningar samt sprickor på siffrorna.

Klockor/Ur

Geijersgatan 14, Göteborg

Bordspendyl

Budhistorik (5 bud)
5527480
5519462
5517466
5517464
5515977

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.