Bojan Kina 1700-tal

720786

BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 23 cm

Större spricka, locket med nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 25

Bojan Kina 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
5510325
500
5509693
450
5507415
5505816
5504045

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.