Erhart Göbel spegel

720745

EHRHART GÖBEL (spegelfabrikör i Stockholm 1744-1764), spegel, brännstämplad E G, genombrutna över och understycken, förgylld, höjd ca 69 cm

Slitage

Speglar

Rum 5

Erhart Göbel spegel

Budhistorik (15 bud)
5507698
4 400
5507533
4 200
5506183
5504871
3 800
5504478
3 200

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.