John-Erik Göransson

720710

JOHN-ERIK GÖRANSSON (1933-2018), (2) Möten - No 102 och No 99, monogramsignerade JEG 14-6-11 samt 10-6-11 på baksidan, akryl på duk, ca 30x30 cm vardera;

En nyupptäckt konkretist
JOHN-ERIK GÖRANSSON
-färg och form i perfektion

Familjen Göransson bosatte sig senare i Tumba på 1980-talet. Med en inredd ateljé i bostaden började John-Erik Göransson nu på allvar satsa på konsten.

Rum 1

John-Erik Göransson

Budhistorik (13 bud)
5515284
5514526
5514526
950
5515283
900
5514526
700

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.