Atelje Lyktan bordslampa

720692

ANDERS PEHRSON, bordslampa, Simris, "Stekpannan", Ateljé Lyktan, 1960/70-tal, mässing, höjd 38 cm

Skärm med sprickbildning, bruksslitage

Belysning, Bordslampor, Design

Rum 7, Hylla 5

Atelje Lyktan bordslampa

Budhistorik (18 bud)
5516161
1 400
5515741
1 300
5514263
5514260
5514253

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.