Bägare silver 1700-tal

720685

BÄGARE, silver, Daniel Lundström, Stockholm 1780, välvd fot med svängda knäckar, vid mynningen punsad dekor, delvis förgylld, höjd 18 cm, vikt 394 g

Silver, Övriga silverföremål

Bägare silver 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
5507327
5509667
5507327
3 800
5506700
3 600
5506624
3 400

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.