Ampel i empirestill

720682

AMPEL, empirestil, 18/1900-tal, för 6 ljus, förgylld brons samt glas, ljusarmar i form av svanar, höjd ca 82, diameter 68 cm

Slitage, lösa lödningar, kompletteringar

Belysning, Ljuskronor

Södra kajen 14, Helsingfors

Ampel i empirestill

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
5514485
600
5514106
55
5507839
50
5507838
35
5507217
30

Slutpris EUR:
600
6 263 SEK, 705 USD
Utropspris EUR: