Bordslampa jugend

720675

BORDSLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal, koppar, hamrad yta, dekor av kottar i relief, glaskupa, höjd ca 44 cm.

Sedvanligt slitage, ej funktionstestad.

Belysning, Bordslampor

Bordslampa jugend

Budhistorik (8 bud)
5503518
5507624
750
5503518
700
5507623
650
5503518
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.