Gunnar Nylund vas

720640

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstand 1950-tal, harpälsglaserat stengods, glasyr i brunt, signerad R SWEDEN GN, höjd ca 39 cm

Glasyrdefekt, andrasortering, nagg vid botten

Keramik/Porslin

Gunnar Nylund vas

Budhistorik (2 bud)

5504769
500
5504768

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.