Dalahäst

720619

DALAHÄST, trä, 1900-tal, polykromt bemålad, höjd ca 60, längd 62 cm

Smärre skador, färgbortfall

Diverse, Allmoge

Rum 7

Dalahäst

Budhistorik (19 bud)
5506730
5506728
1 800
5506727
5506177
5506176

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.