Tallrikar Kina

720612

TALLRIKAR samt VAS, (4) Kina, 1900-tal, dekor med prunus samt figural, bl a i sepia, vasens höjd ca 13, tallrikarnas diameter 24,5 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina

Budhistorik (27 bud)
5505657
4 200
5505664
5505657
3 800
5505662
3 600
5505657
3 400

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.