Carl Tengstedt silverbestick modell

720577

BESTICK, silver, 23 dlr,stämplade Carl Tengstedt, Göteborg 1855, modell Engelsk snäck, bestående av 11 matskedar, 12 matgallfar, total vikt ca 1796 g

Bruksslitage

Silver

Budhistorik (3 bud)

5500199
5 400
5498071
5 200
5498071
5 000

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:
6 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.