Parfymflakonger

720549

PARFYMFLAKONGER, 11 st., olika material, 1800-talets senare del/1900-talets början, bl a en i hjärtform klädd med lackat läder och dekor av målade penséer resp. med 18 k guldbeslag, kedjan senare samt en av böhmiskt glas och dekor med tofs, med silverpropp, höjd 4-20 cm
PROVENIENS: Stopalo

Skador, några proppar och kedjor saknas

Diverse, Stopalo

Drottninggatan 36, Malmö

Parfymflakonger

Budhistorik (17 bud)
5504231
2 800
5503620
2 600
5504048
2 400
5503620
5502931

Slutpris SEK:
2 800
288 EUR, 328 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.