Bruno Mathsson

720527

BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz Hansen, Danmark, skiva i vitt laminat och aluminiumkant, kromade spännben, etikettmärkt, höjd ca 73, 182x120 cm

Bruksslitage, repor, märken

Möbler, Matbord

Rum 11

Bruno Mathsson

Budhistorik (11 bud)
5498073
5502520
2 800
5498073
2 600
5502516
2 400
5498073

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.