Wilhelm Kåge Gustavsberg 5 dlr

720497

WILHELM KÅGE (1889-1960), 5 dlr, skål samt salt och pepparkar, Gustavsberg, stengods, blåglaserad, inpressad stämpel Kåge Verkstad Gustavsberg Sweden, diameter ca 18,5, höjd saltkar ca 7-8 cm

Smärre slitage, repor

Keramik/Porslin

Monter 14

Budhistorik (18 bud)
5504419
1 400
5504418
1 300
5504417
5504416
5504413

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.