Vas sannolikt Frankrike

720471

VAS, 1900-talets första hälft, sannolikt Frankrike, munsblåst i ett stycke, spiralformad fot, trumpet-liknande överdel, frostad glasmassa, ihålig ner till fot, höjd ca 52, diameter ca 33 cm

Smärre slitage

Glas, Konstglas

Monter 14

Vas sannolikt Frankrike

Budhistorik (15 bud)
5502953
950
5504764
900
5502953
850
5498804
5502952

Slutpris SEK:
950
98 EUR, 111 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.